Groźny wypadek na DK 32. W wyniku zderzenia rannych zostało 5 osób, w tym 2 dzieci

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 19 sierpnia 2019 roku, przed południem na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Powodowem i Żodyniem. Kierująca skodą kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z jadącym z przeciwka Iveco. Kierująca i dwoje nieletnich pasażerów przetransportowani zostali do szpitali w Wolsztynie i Poznaniu. Do szpitala trafili też kierowca Iveco i jego pasażer. Ich obrażenia szczęśliwie nie okazały się poważne. Na czas prowadzonych czynności policjanci wprowadzili objazd przez Siedlec.

337-257639

Około godziny 12:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze nr 32 pomiędzy Powodowem, a Żodyniem. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca Skodą Octawia 35-letnia mieszkanka Kargowej na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z jadącym z przeciwka Iveco, którym kierował 39-letni mieszkaniec Leszna.

W wyniku zderzenia ranni zostali kierująca autem osobowym kobieta oraz podróżujące z nią dwoje dzieci w wieku 3 i 10 lat. Obrażeń – szczęśliwie niezagrażających życiu – doznali też kierowca i pasażer Iveco. Mężczyźni, jako pierwsi pospieszyli z pomocą kobiecie i jej dzieciom. Ranni zostali przetransportowani karetką do szpitala w Wolsztynie oraz śmigłowcem do Poznania.

337-257640

Policjanci zabezpieczyli odcinek drogi krajowej, na którym doszło do wypadku, organizując objazd przez Siedlec.

Mundurowi przeprowadzili oględziny oraz przesłuchali świadków. W sprawie wszczęte zostanie postępowanie, w toku którego ustalane będą wszelkie okoliczności i przyczyny zdarzenia. Źródło: KPP Wolsztyn