Happening- dzień dla życia, policja w akcji

Policjanci z czarnkowskiej komendy kolejny już raz włączyli się w działania organizowane przez Edukację Lubasz. Podczas happeningu profilaktycznego ,,Dzień dla życia” przygotowali własne stoisko, przy którym udzielali porad na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dla dzieci największą atrakcją był sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji.

310-247934 310-247935 310-247936

Podczas happeningu policjanci promowali policyjną służbę, poruszali kwestie dotyczące rekrutacji oraz wyjaśniali przebieg szkolenia podstawowego. Przekazali uczniom oraz nauczycielom informacje na temat szkodliwości zażywania używek, w szczególności dopalaczy i narkotyków, używając do tego celu walizki „DRUG BOX” oraz ulotek profilaktycznych.

Z kolei z przedszkolakami rozmawiali na tematy dotyczące bezpiecznych zachowań m.in. na drodze i w kontakcie z osobami nieznajomymi. Mundurowi przypominali maluchom o numerach alarmowych.

Happening uświetniła obecność maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka wzbudzając wśród dzieci dużo radości i uśmiechu.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

źródło: czarnkow.policja.gov.pl