Historia lubi się powtarzać! ITD: Wycofany z ruchu w 2015 r. za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i opłakany stan techniczny po raz kolejny odjechał na lawecie!

Ten pojazd był już kontrolowany i wycofany z ruchu w 2015 r. za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i opłakany stan techniczny. Historia niestety lubi się powtarzać.

20170227_08

Po kontroli w Opatówku przy drodze krajowej nr 12 inspektorzy transportu drogowego z Kalisza spowodowali usunięcie pojazdu z drogi na parking strzeżony.

20170227_10

Powodem była długa lista nieprawidłowości: przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 1,3t, brak dokumentu potwierdzającego dopuszczenie do ruchu (dowodu rejestracyjnego), niesprawny układ oświetlenia zewnętrznego, niesprawny układ hamulcowy, uszkodzone i nadmiernie zużyte ogumienie, uszkodzona podłoga przestrzeni ładunkowej, znaczące wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ kierowniczy, niesprawny układ jezdny, uszkodzony zderzak, znacznie skorodowane podwozie i nadwozie.

20170227_09

W związku z wieloma naruszeniami kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego