II Wojna nie daje o sobie zapomnieć! Podczas prac ziemnych odnaleziono kilka niewybuchów!

Co pewien czas ukazują się nam pamiątki przeszłości. Wczoraj na terenie jednej z prywatnych posesji wydobyto 4 pociski do granatnika z okresu II wojny światowej. Nietypowe znalezisko pilnowali trzcianeccy policjanci.

310-155065

Wczoraj tj. 7 lutego br. około godz. 15.54 dyżurny z Komisariatu Policji w Trzciance odebrał informację, że podczas prac ziemnych na prywatnej posesji ujawniono 4 pociski do granatnika. Standardowo w takich przypadkach trzcianecki dyżurny natychmiast powiadomił żołnierzy patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Złocieńcu, a na miejsce wysłał policjantów do zabezpieczenia miejsca. Dodatkowe niebezpieczeństwo stanowił fakt, że granaty posiadały zapalniki. Niebezpieczne ,,skarby” znajdowały się w ziemi na głębokości 1 metra, około 60-70 metrów od zabudowy.

Dzisiaj o godzinie 11.00 na miejsce przybyli saperzy, którzy zabezpieczyli pociski, a następnie sprawdzili również cały przyległy teren, czy przypadkiem nie ma tam w ziemi jeszcze czegoś niebezpiecznego. Ale już nic nie znaleziono. Po zakończeniu prac wydobywczych całość znaleziska przetransportowano do Złocieńca, gdzie na specjalnym poligonie granaty zostały zdetonowane. Źródło: KPP Czarnków