Ilu jest bezdomnych w Nowym Tomyślu i okolicach? Trwa Policyjna akcja „Nie bądźmy obojętni”

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Dlatego też policjanci oraz pracownicy OPS-u w Nowym Tomyślu, patrolując wczoraj ulice miast zwracali szczególną uwagę na miejsca, gdzie takie osoby mogły przebywać.

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu bądź też innych podobnie działających środków.

Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu patrolując ulice kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki czy altanki na działkach ogrodowych czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą się próbować chronić przed zimnym wiatrem, deszczem oraz mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach.

dsc_0009_kopiowanie

Mimo iż policjanci, patrolujący ulice miast, informują napotkane osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy o wolnych miejscach noclegowych w ogrzewalniach może zdarzyć się niestety również tak, że nie uda im się dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o reagowanie na to co dzieje się wokół Państwa. Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy.

Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

dsc_0011_kopiowanie

Ilu jest zatem bezdomnych w naszym mieście i jego okolicach? – pytamy Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej w Nowym Tomyślu.

– Trwa akcja „Nie bądźmy obojętni”, w ramach której wraz z OPS sprawdzamy miejsce gdzie mogliby przebywać bezdomni. – mówi Przemysła Podleśny. – Tylko wczoraj na naszym terenie wykryliśmy 6, a łącznie wiemy już o co najmniej 9-ciu takich osobach. – dodaje.

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl