Internetowy oszust działał w całej Polsce, wpadł w Wągrowcu!

Wągrowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonywanie internetowych oszustw. Mężczyzna wyszukiwał na portalach aukcyjnych interesujące go oferty sprzedaży telefonów i deklarował chęć ich kupna. Choć urządzenia do niego trafiały, to on za nie, nie płacił.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów we wtorek 28 lutego w Wągrowcu. Mieszkaniec powiatu poznańskiego jest podejrzany o dokonywanie oszustw za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych. Już w trakcie zatrzymania Policjanci odzyskali telefony HTC One M9 oraz Samsung Galaxy S6, których właściciele jeszcze w lutym zgłosili je jako utracone w wyniku oszustwa.

Mężczyzna za każdym razem działał w podobny sposób. Wyszukiwał na portalu aukcyjnym interesujący go telefon, dzwonił do sprzedającego, przedstawiał się jako zainteresowany kupnem. W dalszej rozmowie nakłaniał do wydania telefonu, deklarując dokonanie przelewu. Swojego rozmówce informował ponadto, że telefon odbierze jego znajomy, gdyż ten nie ma sposobności odebrać go osobiście. W chwili dokonania transakcji przychodził rzekomy znajomy, który odbierał telefon, przy tym posługiwał się sporządzonym na tę okazję fikcyjnym potwierdzeniem dokonania przelewu. Do tego przelewu jednak nigdy nie dochodziło. Mężczyzna pozyskane w ten sposób telefony od razu zbywał w lombardach i skupach telefonów.

Wartości telefonów sięgały od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Prowadzone czynności wykazały, że mężczyzna działał na terenie całej Polski, a pokrzywdzonych jego działaniem może być nawet ponad 100 osób. Sprawa jest rozwojowa, a wszystkie jej wątki są wyjaśniane.

Zatrzymany 27 latek widnieje w policyjnych kartotekach m.in. za dokonanie rozboju, oszustwa, podrabianie dokumentów. Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się do wniosku policji i prokuratury, stosując wobec zatrzymanego trzy miesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Wągrowiec