Jabłonna – V Święto Konia oraz Country Zenit na pięć + / FILMY, mnóstwo zdjęć

Jabłonna V Święto Konia oraz Country Zenit na pięć +p z sk (10)

W sobotę 3 września br. po raz V odbyło się Święto Konia. Impreza ta od lat przyciąga setki, a może i tysiące miłośników koni, końskich zaprzęgów, zawodów jeździeckich. Wydarzenie to również niezwykle łączy lokalne środowisko czteronożnych piękności. Swoisty piknik rodzinny ze swojskimi potrawami i świetną imprezą. Jakżeby inaczej przecież całe to „końskie zamieszanie” przeżyć można w Swojskiej Zagrodzie u Prządków. To właśnie właściciele tej zagrody nadają kształt i tworzą tu prawdziwą rodzinną atmosferę nie tylko przy święcie konia.

Tradycyjnie Święto Konia rozpoczęło się paradą .Korowód bryczek, zaprzęgów, jeźdźców ciągnął się długim kilkuset metrowym sznurem.

Po oficjalnym otwarciu, gdzie powitani zostali goście oraz zawodnicy na swojskiej scenie pojawił się ukochany wśród „koniarzy” zespół Country Zenit. I nikt nie mógł się zawieść na tej country kapeli, jak zwykle pełna moc dźwięków i olbrzymi urok członków Zenitu. Była moc i choć pora występu dość wczesna wszyscy bawili się wyśmienicie.

 

Emocje narastały a po rozgrzewającym koncercie Country Zenit wrzało, bowiem rozpoczęła się ostra, w tumanach kurzu, choć przy wyśmienitej pogodzie, rywalizacja w konkursach jeździeckich zorganizowanych dla amatorów. Tu było, na co popatrzeć, siła i sprawność koni w różnych kategoriach, oraz umiejętności powożenia tych współczesnych rydwanów jest oszałamiająca.

Dla zawodników organizatorzy przygotowali okolicznościowe dyplomy , puchary i medale , które zostały wręczone podczas święta.

Wyniki rywalizacji opublikujemy niebawem.

Pokazy orki, kolorowe dmuchane zjeżdżalnie, swojskie przekąski to tylko nieliczne atrakcje tego święta. Dlatego też uczestnicy tej imprezy, która odbyła się po raz piąty oceniają ją oczywiście na piątkę z +.

Już nie możemy doczekać się VI edycji Święta Konia, które z pewnością już za rok.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji.

MATI

Fot : Nella 

One thought on “Jabłonna – V Święto Konia oraz Country Zenit na pięć + / FILMY, mnóstwo zdjęć

Comments are closed.