Jarocin – 7 osób w czteroosobowym aucie, w tym 1 jedna z narkotykami

Kontrola drogowa osobowego Renault Megane zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy i zatrzymaniem w policyjnym areszcie jednego z pasażerów. Kierowca pojazdu przewoził w aucie zbyt dużą ilość osób, a 23-letni pasażer przewoził narkotyki.

7 sierpnia br. policjanci patrolujący rejon gminy Kotlin, zauważyli samochód osobowy marki Renault Megane, w którym znajdowało się zbyt dużo osób. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, samochodem którym zgodnie z warunkami technicznymi mogły podróżować maksymalnie cztery osoby, jechało sześciu pasażerów i kierowca.

20-letniej mieszkance gminy Kotlin, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Ponadto mundurowi nałożyli na nią mandat karny w wysokości 300 zł i 3 punkty karne.

Zachowanie jednego z pasażerów wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenie, że może on się znajdować pod wpływem środków odurzających. Podczas przeprowadzonej kontroli osób, mundurowi znaleźli w odzieży 23-letniego mieszkańca gminy Jarocin woreczek strunowy wypełniony suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Jarocinie.

Śledczy, po zebraniu całości materiału dowodowego oraz wytrzeźwieniu zatrzymanego (w chwili zatrzymania miał on w swoim organizmie prawie 1,5 promila alkoholu) przedstawili 23-latkowi zarzut posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia nawet do 3 lat.

Źródło: KPP Jarocin