Jarocin – Chciał popełnić samobójstwo topiąc się w stawie! Policjanci w ostatnim momencie wyciągnęli go z wody

Policjanci z Jarocina uratowali 20-letniego mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Jarocin funkcjonariusze w ostatnim momencie  wyciągnęli ze stawu.

5 października przed godziną 22.00 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o próbie samobójczej młodego mężczyzny. Jak wynikało z informacji, 20-letni mieszkaniec gminy Jarocin, wszedł do stawu znajdującego się w Parku Miejskim w Jarocinie mówiąc, że chce się utopić.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce radiowóz a sam, po ustaleniu numeru telefonu desperata, podjął z nim rozmowę próbując odwieść go od zamierzonego kroku. W pewnym momencie rozmowa się urwała. Ciemność i padający deszcz utrudniały mundurowym znalezienie miejsca, w którym mógł znajdować się 20-latek. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli wynurzającą się znad tafli wody głowę. Aspirant Krzysztof Szamborski wskoczył do stawu i przyciągnął, nie dającego oznak życia, desperata do brzegu. Tam wspólnie z sierżantem sztabowym Hubertem Juskowiakiem, po śliskim i stromym zboczu,  wyciągnęli go z wody.

Ponieważ z mężczyzną nie było żadnego kontaktu, ciało było bardzo wychłodzone a jego tętno było niemal niewyczuwalne, policjanci ułożyli go w pozycji bezpiecznej i okryli własnymi ubraniami.

Niedoszły samobójcza został przekazany pod opiekę zespołowi jarocińskiego pogotowia ratunkowego, które chwilę później przybyło na miejsce a funkcjonariusze, po zmianie kompletnie przemoczonych mundurów, wrócili do dalszej służby. Jak powiedzieli, nie czują się bohaterami, zareagowali tak, jak powinien zareagować każdy człowiek.

Źródło: KPP Jarocin