Jarocin – Handlował częściami aut kradzionych w Anglii

Policjanci z Jarocina wspólnie z funkcjonariuszami z Poznania zabezpieczyli warte kilkadziesiąt tysięcy złotych części samochodowe. Wstępna analiza wykazała, że mogą one pochodzić z samochodów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii. Podejrzanemu o przestępstwo paserstwa 40-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

2 maja br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KWP w Poznaniu razem z kryminalnymi z KPP w Jarocinie zabezpieczyli duże ilości różnych części samochodowych, które jak wykazała wstępna analiza, pochodzą  z samochodów skradzionych w latach 2014 – 2015 na terenie Wielkiej Brytanii.

Części zostały znalezione na terenie prywatnej posesji w gminie Jaraczewo. Wśród zabezpieczonych przez policjantów przedmiotów były m.in. skrzynie biegów od samochodów  takich marek jak BMW, VW czy Skoda. Część z odnalezionych przedmiotów miała usunięte numery identyfikacyjne. Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy przedmiotów oszacowano na około 65 tysięcy złotych.

Podejrzewany o przestępstwo paserstwa, 40-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu poznańskiego, został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w miejscu swojego zamieszkania. Trafił do policyjnego aresztu w KPP w Jarocinie.

40-latek usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz dokonano zabezpieczenia majątkowego.

Źródło: KPP Jarocin