Jarocin – Rosjanin kradzionym samochodem przewoził narkotyki

Jarocińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poruszał się skradzionym w Niemczech VW Touranem. Kierujący jechał prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających i miał przy sobie narkotyki. Usłyszał zarzuty, między innymi bezprawnego wwiezienia środków odurzających do Polski, za co grozi nawet do 15 lat więzienia. Sąd w Jarocinie wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

7 października ok. godz. 8.00 policjanci z Jarocina zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Witaszyczkach. Gdy mundurowi przybyli na miejsce zdarzenia zastali tam właściciela uszkodzonego pojazdu oraz sprawcę siedzącego za kierownicą VW Tourana. Na widok umundurowanego patrolu mężczyzna próbował odjechać z miejsca, jednak policjanci uniemożliwili mu to wyjmując kluczyki ze stacyjki.

Kierującym Volkswagenem okazał się obywatel Rosji. Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia, że może on być pod wpływem środków odurzających.  Kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W ubraniu miał natomiast susz roślinny. Funkcjonariusze sprawdzili  samochód w policyjnych systemach i okazało się, że kilka dni wcześniej został on skradziony na terenie Niemiec. Tablice rejestracyjne, na których pojazd się poruszał, również pochodziły z kradzieży.

Podczas sprawdzenia części bagażowej volkswagena policjanci zabezpieczyli  ponad 250 gramów rożnego rodzaju środków odurzających.

27-letni mężczyzna został zatrzymany. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy świadczył o tym, że narkotyki do Polski trafiły z Niemiec. Obywatel Rosji usłyszał ostatecznie trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, kradzieży samochodu oraz bezprawnego wwiezienia środków odurzających do Polski – za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

W minioną niedzielę Sąd w Jarocinie wydał postanowienie ośrodku zapobiegawczym w postaci trzymiesięcznego aresztowania dla podejrzanego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarocinie.

Źródło: KPP Jarocin