Jarocin – Wczoraj pijana 25-latka staranowała policyjny radiowóz! Miała prawie 3 promile!

Prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie miała 25-letnia kobieta, kierująca Peugeotem 406. Kobieta do tego stopnia miała problem z kierowaniem swoim samochodem, że spowodowała kolizję z policyjnym radiowozem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 listopada  chwilę przed północą. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego jarocińskiej komendy, patrolując oznakowanym radiowozem ulice Mieszkowa, zauważyli jadący w ich kierunku samochód marki Peugeot 406. Ponieważ pojazd jechał bez wymaganego oświetlenia, policjanci dali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania się. Siedząca za kierownicą peugeota kobieta zignorowała go. Zatrzymała się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej przed sygnalizacją świetlną.

Policjanci podjechali do stojącego samochodu jednak w momencie gdy wysiedli z radiowozu by rozpocząć kontrolę, kobieta ponownie ruszyła. Nie mogąc zapanować nad pojazdem uderzyła w bok policyjne radiowozu uszkadzając go.

Policjanci szybko otworzyli drzwi peugeota i wyłączając silnik samochodu oraz zabierając kluczyki kobiecie uniemożliwili jej dalszą jazdę. Bełkotliwa mowa oraz problem z poruszaniem się przez kierującą wzbudziły w funkcjonariuszach podejrzenie, że może być ona pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone natychmiast badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego wynik jednak zaskoczył mundurowych. Badanie wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

Kobieta, 25-letnia mieszkanka gminy Jarocin będzie odpowiadała za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie w tym stanie zdarzenia drogowego. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat.

Kierowca jadący bez oświetlenia, szczególnie w godzinach nocnych czy przy mglistej bądź deszczowej aurze stanowi ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Widoczność jego samochodu jest bardzo ograniczona i zwiększa znacznie ryzyko zderzenia się z innym pojazdem poruszającym się po tej samej drodze. Gdy za kierownicą takiego samochodu siedzi nietrzeźwa osoba, prawdopodobieństwo zaistnienia takiego zdarzenia jest niemal stuprocentowe.

Źródło: KPP Jarocin