Jarocin – Wierny pies poszukiwanego listem gończym mężczyzny „zdradził” swojego pana!

Policjanci jarocińskiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Jarocina, który ukrył się przed funkcjonariuszami za budynkiem gospodarczym. Miejsce w którym przebywał wskazał jego własny pies, który ciesząc się na widok właściciela, merdał radośnie ogonem.

24 lutego br. policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego jarocińskiej komendy udali się do miejsca zamieszkania osoby, za którą wystawiono list gończy. 26-letni mieszkaniec Jarocina poszukiwany był do odbycia kary więzienia za przestępstwo uszkodzenia mienia.

Funkcjonariusze nie zastali mężczyzny w domu. Podczas rozmowy z jedną z lokatorek budynku policjanci zauważyli, biegającego przy budynku gospodarczym psa. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło zachowanie czworonoga, który najwyraźniej zachęcał kogoś do zabawy i merdał ogonem.

Policjanci postanowili sprawdzić, do kogo pies co chwilę podbiega. Gdy podeszli bliżej zabudowań gospodarczych, zauważyli poszukiwanego listem gończym 26-latka. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać przez grząskie pole. Po kilkuset metrowym pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Mężczyznę natychmiast przewieziono do komendy w Jarocinie, a następnie do Zakładu Karnego gdzie spędzi najbliższe 2 lata. Źródło: KPP Jarocin