Jarocin – 3 dilerów zatrzymanych za handel narkotykami! Zabezpieczono 3/4kg amfetaminy

Blisko 750 gram amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie 5 października. Zatrzymali trzy osoby, wobec których istniało podejrzenie, że uczestniczą w handlu narkotykami. Wszyscy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jedna jest tymczasowo aresztowana. Sprawa jest rozwojowa.

5  października  chwilę po północy policjanci z Jarocina zatrzymali do kontroli samochód, w którym ujawnili kilka gram białego proszku. Kierujący samochodem 31-letni mieszkaniec gminy Jarocin został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy. Z uwagi na podejrzenie, iż kierując samochodem mężczyzna mógł być pod wpływem narkotyków, została od niego pobrana krew do badań.

W wyniku podjętych dalszych czynności funkcjonariusze KPP w Jarocinie wytypowali dwie kolejne osoby, mogące mieć współudział w tym procederze. Tego samego dnia w godzinach południowych zostali oni zatrzymani. Byli to 25-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego i 35-latek z gminy Jarocin. Funkcjonariusze przeszukali też należące do zatrzymanych mieszkania oraz samochody.

Realizujący sprawę śledczy zabezpieczyli blisko 750 gramów amfetaminy. Ustalili także, że jeden z mężczyzn zdążył wcześniej zbyć około 200 gram tego środka. W efekcie policyjnych działań wszystkie trzy osoby usłyszały zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych.

31-letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności (usłyszał zarzut posiadania środków odurzających). 35-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzania nabywania i sprzedaży narkotyków w celu osiągnięcia zysku, za co kodeks karny przewiduje karę więzienia do 10 lat. Na 25-latku ciąży natomiast zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. To przestępstwo również zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec 25-latka, na wniosek Policji i prokuratora, sąd w Jarocinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policyjnym dozorem objęty został natomiast 35-letni podejrzany. Wobec niego policjanci zastosowali procedurę tymczasowego zajęcia mienia o łącznej wartości ponad 8 tys. zł., na poczet grożącej mu kary.

Śledztwo w sprawie rozprowadzania narkotyków, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Jarocinie. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Źródło: KPP Jarocin