Jesteś twardzielem w mundurze?! Pokaż co jesteś wart! EKSTREMALNY BIEG SŁUŻB MUNDUROWYCH W WYSZYNIE

Jednostka OSP Wyszyna, LZS Baszta Wyszyna oraz UG Władysławów (powiat turecki, gmina Władysławów) 14 sierpnia 2016 roku organizuje „I EKSTREMALNY BIEG SŁUŻB MUNDUROWYCH W WYSZYNIE – Husar race”. W biegu tym wystartują przedstawiciele wszystkich Służb Mundurowych, którzy na swojej trasie będą mieli do pokonania wiele przeszkód.

Nazwa biegu wzięła się z powiązania naszej miejscowości z Husaria. W XVII wieku w Wyszynie Andrzej Grodziecki herbu Dryja założył słynną na cały kraj z produkcji szabel kuźnicę wyszyńską. Szable z Wyszyny zyskały niesamowitą sławę i renomę wśród polskiej szlachty i były bardzo wysoko cenione i pożądane. Pisali o niej zarówno pisarze jak i poeci gloryfikując produkcję szabel wyszyńskich jako jednych najlepszych w kraju. Zyskały także szanowanie i uznanie wśród najsłynniejszej, najwybitniejszej, najskuteczniejszej i przez 125 lat niepokonanej formacji jazdy ciężkiej w historii Europy jak i świata jaką była Husaria.

Dziedzictwo Husarii nie zostało zapomniane i można je odnaleźć w służbie dzisiejszych służb mundurowych. Współcześni husarze zarówno jak ich poprzednicy stają w pierwszej linii natarcia i niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Najważniejszą sprawą, dla której to robimy jest służba i pomoc ludziom.

Zapisy na bieg na stronie :
http://time4run.com.pl/imprezy/husar-race-wyszyna

Więcej informacji na profilu OSP Wyszyna na fb:
https://www.facebook.com/OSP-Wyszyna-1012855382099463/

wyszyna osp 13718111_1141821752548344_1666971930_o