Już 85 osób zginęło w wypadkach z udziałem motorów i rowerów!

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Coraz cieplejsze dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na naszych drogach pojawili się motocykliści i rowerzyści, pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Od początku 2016 roku Policja odnotowała 1038 wypadków z udziałem pojazdów jednośladowych w ich wyniku śmierć poniosło 85 użytkowników dróg a obrażenia 1038. W analogicznym okresie 2015 roku doszło do 1211 wypadków, w których straciły życie 102 osoby.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści jak i rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło: KGP