Kaliscy policjanci w pociągu odnaleźli zaginioną 14-latkę z powiatu obornickiego!

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy odnaleźli zaginioną 14-letnią mieszkankę powiatu obornickiego. Zaginięcie dziewczyny zgłoszono w Komisariacie Policji w Rogoźnie. Szybka i skuteczna reakcja kaliskich policjantów była możliwa, dzięki bardzo dobrej współpracy z rogozińskimi funkcjonariuszami. Nastolatka jeszcze tego samego dnia trafiła pod opiekę rodziców.

Do każdego zaginięcia osoby, policjanci podchodzą w sposób indywidualny. Jednak na początku podejmowanych działań czynności wyglądają podobnie. Po każdym tego typu zgłoszeniu, funkcjonariusze starają się zawsze zebrać jak najwięcej informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby zaginionej. W przypadku, gdy mamy do czynienia z zaginięciem „pierwszej kategorii” natychmiast rozpoczyna się przeszukiwanie terenu, w okolicach którego zaginiona osoba było widziana po raz ostatni. Mundurowi wykorzystują do swoich działań sprzęt techniczny oraz psy policyjne. Przesłuchuje się świadków i osoby, które jako ostatnie kontaktowały się z zaginioną. Sprawdzane są również okoliczne szpitale i noclegownie. Informacja o zaginięciu takiej osoby trafia do wszystkich służb w całym kraju.

9 lutego br. wpłynął do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu komunikat o zaginięciu „pierwszej kategorii”, dotyczący 14-latki z terenu powiatu obornickiego. Z informacji skrupulatnie zebranych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Rogoźnie wynikało, że nastolatka może podróżować pociągiem w kierunku Łodzi. Policjanci rogozińskiego Ogniwa Kryminalnego w wyniku podjętych czynności ustalili skład, w którym mogła znajdować się dziewczyna. Zebrane informacje zostały przekazane do innych jednostek. Podróż pociągu, który zatrzymał się na kaliskiej stacji, została wstrzymana do momentu szczegółowego sprawdzenia wagonów. Informacje przekazane przez policjantów z Rogoźna potwierdziły się. Nastolatka została odnaleziona przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego w jednym z przedziałów. Jeszcze tego samego dnia 14-latka została przekazana pod opiekę rodzicom. Źródło: KMP Kalisz
UWAGA !!!

Opiekunom przypominamy:

> Każde zniknięcie dziecka należy niezwłocznie zgłosić na Policję.

> Pamiętaj aby na komendę koniecznie zabrać ze sobą aktualne zdjęcie dziecka.

> Funkcjonariusze przyjmujący zgłoszenie będą się starali uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących osoby zaginionej. Możesz być więc pytany o najdrobniejsze szczegóły.

> Nie zatajaj żadnej informacji, gdyż każda z nich może zadecydować o kierunku działania Policji i szybkim odnalezieniu dziecka.