Kalisz – Akcja Policji przeciwko podrobionym zabawkom! Zabezpieczono towar za ponad 10 tysięcy złotych

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, podczas kontroli sklepów i hurtowni na terenie Kalisza, zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży zabawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 kalisz podrobione zabawki

Kaliscy funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kontrolowali placówki handlowe oferujące do sprzedaży zabawki. Sprawdzali czy oferowany towar, udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły zabawki w jednej z firm, której właścicielem jest 62-letni mieszkaniec Kalisza.

kalisz podrobione zabawki3

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia części zabawek. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim zabawki znanych postaci z dziecięcych bajek. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta, zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że zabawki mają zastrzeżone znaki towarowe. Łączna wartość strat na rzecz sześciu znanych, światowych marek wyniosła blisko 10 tys. złotych.

kalisz podrobione zabawki2

62-latek usłyszał już zarzuty. Zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej, za wprowadzanie do obrotu podrobionych przedmiotów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi i uczynienie sobie z tego stałego źródła utrzymania grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Kalisz