Kalisz – bohaterscy policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Policjanci z Posterunku wodnego uratowali mężczyznę, który próbował się utopić. Dzięki szybkiej interwencji st. sierż. Pawła Wilkańca oraz sierż. Norberta Bendkowskiego 20-latek został wyciągnięty z wody i przekazany pod opiekę lekarzy.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej st. sierż. Paweł Wilkaniec oraz sierż. Norbert Bendkowski w okresie wakacyjnym pełnią służbę w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe. Do służby na tym akwenie oddelegowywani są funkcjonariusze, których głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo osób kąpiących się i uprawiających sporty wodne, jak również osób wypoczywających na pobliskich terenach.

11 lipca br. policjanci wypływając łodzią na patrol zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę, który się topił. Funkcjonariusze natychmiast skierowali łódź w jego stronę. Sierż. Norbert Bendkowski asekurowany przez swojego kolegę wskoczył do wody, by ratować tonącego. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Kalisza, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Jak wynikało z jego relacji próbował popełnić samobójstwo.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl