Kalisz – Handlował narkotykami. Został aresztowany

Policjanci z Kalisza zatrzymali 23-latka, który jest podejrzany o rozpowszechnianie wśród osób małoletnich, środków odurzających. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi co najmniej 3 lata więzienia.

Działania operacyjne funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby, podejrzanej o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 23-letni mieszkaniec powiatu tureckiego może rozprowadzać narkotyki m.in. wśród młodzieży.

25 kwietnia br., policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, zajmowane przez mężczyznę. W jednym z pokoi, na niewykończonym piętrze budynku, znaleźli blisko 250 gram marihuany, 19 tabletek ekstazy oraz niewielkie ilości amfetaminy.

Narkotyki, spakowane w torbę foliową, ukryte były wśród stosu reklamówek, które miały wyglądać jak sterta śmieci. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli także, wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających. Szacunkowa, wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 10 tys. złotych.

23-latek został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, doprowadził do przedstawienia mu zarzutów posiadania oraz udzielania małoletnim środków odurzających. Mężczyzna musi się liczyć z poważnymi kłopotami, bowiem zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi za to kara nie krótsza niż 3 lata więzienia.