Kalisz – Komendant kaliskiej jednostki zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Ponad promil alkoholu miał w organizmie 45-latek kierujący volkswagenem golfem, który został zatrzymany w minioną niedziele. Szarżę pijanego pirata drogowego przerwał Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Mirosław Ścisły, który w dniu wolnym od służby, zatrzymał sprawcę. Nietrzeźwy Kierowca odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

 img_20160925_140816

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 25 września br. na terenie gminy Żelazków. W dniu wolnym od służby, szef kaliskiej jednostki przejeżdżał motocyklem przez miejscowość Strugi. W pewnym momencie zauważył, że jadący przed nim kierowca volkswagena golfa wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Insp. Mirosław Ścisły nabrał podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Postanowił natychmiast interweniować i zatrzymał kierowcę volkswagena. Już po chwili okazało się, że jego przypuszczenia były słuszne. Podczas rozmowy z mężczyzną, komendant wyczuł woń alkoholu. Postanowił więc zabrać kluczyki od auta i wezwać na miejsce policjantów, którzy zbadają stan trzeźwości kierowcy golfa. Badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, wykazało ponad promil alkoholu w organizmie kierowcy. Nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazał się 45-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Kiedy ponownie usiądzie za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu, zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Źródło: KMP Kalisz