Kalisz – Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy! Miał 4 promile i prowadził auto!

Mieszkaniec Stawiszyna wykazał się obywatelską postawą. Odebrał kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 26-latek kierując fordem miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Już wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

27 stycznia br. po godz. 23:00 dyżurny kaliskiej komendy został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Kaliszu. W rejon ten został skierowany patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego interwencję. Z relacji mężczyzny wynikało, że zauważył kierującego osobowym fordem, który wjechał na pobliski parking nie stosując się do znaku „zakaz wjazdu”. Auto, w trakcie jazdy miało włączone tylko światła postojowe. Kiedy dodatkowo na parkingu kierujący fordem focusem, zaczął wykonywać dziwne manewry mieszkaniec Stawiszyna nabrał podejrzeń i postanowił sprawdzić, co było przyczyną tego nietypowego zachowania. Kiedy podszedł i otworzył drzwi pojazdu, wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca auta jest nietrzeźwy, postanowił interweniować. Wyjął kluczyki ze stacyjki forda, uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę nietrzeźwemu i powiadomił Policję.

Obecni na miejscu stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas. Źródło: KPP Kalisz