Kalisz – Po pijaku na skuterze! Zatrzymany 2 razy w ciągu jednego dnia! FILM

Policjanci kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skutera. Okazało się, że 37-latek był nietrzeźwy. Kiedy dwie godziny później, wracający ze służby sierż. Adrian Jankowski, zobaczył na ul. Łódzkiej ten sam jednoślad od razu rozpoznał kierowcę motoroweru. Mężczyzna trafił do policyjnej izby wytrzeźwień. Dziś usłyszał zarzut.

Do pierwszego zatrzymania doszło 27 lipca po godz. 12:20 na ulicy Łódzkiej. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał informację o dziwnym zachowaniu kierowcy jednośladu. Motorowerzysta poruszający się drogą krajową nr 12, jechał całą szerokością pasa jezdni. Dzwoniący podejrzewał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce zostali skierowani policjanci kaliskiej drogówki. Patrol błyskawicznie zlokalizował kierującego jednośladem. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 37-latek był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze po wykonanych czynnościach zwolnili mężczyznę. Skuter został przekazany osobie wskazanej przez 37-latka, która zobowiązała się go zabezpieczyć.

Wracający ze służby policjant ruchu drogowego sierż. Adrian Jankowski, ku swojemu zdziwieniu zobaczył na ulicy Łódzkiej skuter, który zatrzymywał do kontroli dwie godziny wcześniej. Jego zaskoczenie było jeszcze większe, kiedy za kierownicą pojazdu rozpoznał 37-letniego mieszkańca Opatówka. Natychmiast powiadomił o sytuacji swoich kolegów.

Policjanci którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości kierowcy, okazało się że miał w organizmie jeszcze ponad 2 promile alkoholu. Ze względu na swoje nieodpowiedzialne zachowanie 37-latek trafił do policyjnej izby wytrzeźwień, natomiast skuter na parking strzeżony. Następnego dnia, mężczyzna usłyszał zarzut dwukrotnego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara 2 lat więzienia.

Policjanci będą również wyjaśniać, okoliczności w jakich nietrzeźwy mieszkaniec Opatówka wszedł w posiadanie zabezpieczonego wcześniej pojazdu.