Kalisz – podpalacz usłyszał zarzuty

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 25-latek jest podejrzany o podpalenie stogu słomy. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych to kwota 15 tys. złotych.

Do podpalenia doszło w 1 kwietnia br. na terenie Kalisza. Wówczas nieznany sprawca podpalił stóg, w wyniku czego spaleniu uległo 150 sztuk beli słomy. Po akcji gaśniczej kaliscy policjanci przeprowadzili oględziny pogorzeliska oraz zabezpieczyli ślady. Od tamtego czasu trwały czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia. Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnianiem spraw nie tylko szczegółowo analizowali zebrany materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków, ale równolegle prowadzili również czynności operacyjne. Sprawdzono wiele nowych informacji i poszlak. W rezultacie podjętych działań policjantom z Wydziału Kryminalnego udało się wytypować osobę podejrzewaną o dokonanie przestępstwa. Okazało się, że sprawcą podpalenia jest 25-letni mieszkaniec Kalisza.

Mężczyzna został zatrzymany 8 maja br. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili podejrzanemu zarzut. 25-latek przyznał się do podpalenia stogu. Kaliszanin za czyn, o który jest podejrzany, a który spowodowały straty szacowane na kwotę 15 tysięcy złotych, odpowie już wkrótce przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl