Kalisz – Policjant uratował kobietę – chciała popełnić samobójstwo

odznaka kaliszZdecydowane i szybkie działania oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podkom. Artura Waszaka, uratowano życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. 35-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. została zabrana do szpitala i poddana zabiegom ratującym życie.

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce w niedzielę 13 marca w godzinach wieczornych. Na numer telefonu alarmowy pogotowia ratunkowego zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że zamierza popełnić samobójstwo po czym rozłączyła rozmowę.

Informacja o treści tej rozmowy trafiła do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podkom. Artura Waszaka. Kobieta, telefonując, nie podała ani swojego imienia i nazwiska, ani też adresu zamieszkania. Ponadto nie odbierała połączeń telefonicznych, a po sprawdzeniu okazało się, że numer, z którego dzwoniła nie był na nikogo zarejestrowany.

Biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, liczyła się każda chwila. Aby nie dopuścić do tragedii, trzeba było jak najszybciej ustalić dane dzwoniącej oraz dokładny adres, pod którym przebywała, aby wysłać tam służby ratunkowe. Podkom. Artur Waszak przy udziale funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, analizując dane teleinformatyczne skontaktował się z osobą, która znała kobietę. Okazało się, że dzwoniąca do dyspozytora pogotowia ratunkowego kobieta, która targnęła się na własne życie, to 35-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego.

Znając już dokładny adres, kaliski policjant zaalarmował funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Kiedy policjanci i lekarz pogotowia ratunkowego przybyli pod wskazany adres okazało się, że kobieta faktycznie potrzebuje pomocy. 35-latka natychmiast została przewieziona do szpitala i poddana odpowiednim zabiegom ratującym życie.

Źródło: KMP Kalisz – Anna Jaworska-Wojnicz