Kalisz – Policjantka z kaliskiej drogówki sierż. Joanna Bazela po służbie zatrzymała złodzieja

Pomimo trwającej pandemii policjanci zawsze „stoją na posterunku” i niosą pomoc. Codziennie podczas służby kaliscy funkcjonariusze zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń. Stróżem prawa jest się zawsze, nawet po służbie. Udowodniła to policjantka z kaliskiej drogówki sierż. Joanna Bazela, która będąc na zakupach zatrzymała sprawcę kradzieży.

Pandemia koronawirusa zmieniła życie wielu ludzi. Pomimo wsparcia udzielanego służbom sanitarnym policjanci realizują również swoje codzienne zadania związane z obsługą interwencji. Obowiązki funkcjonariuszy wiążą się z dużą odpowiedzialnością zawodową, dyspozycyjnością oraz podejmowanym niemal codziennie ryzykiem. Często dla służby społeczeństwu poświęcają swój wolny czas, kosztem bliskich. Policjantem jest się zawsze – nawet po służbie. Ostatnio udowodniła to sierż. Joanna Bazela, która na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjantka po służbie robiła zakupy. Przy jednej ze sklepowych półek zauważyła kobietę, która włożyła do swojej torby kilkanaście czekolad. Chwilę później kobieta wyszła ze sklepu omijając linię kas. Policjantka nie miała wątpliwości, że doszło do kradzieży i postanowiła zareagować. Wybiegła na zewnątrz i zatrzymała 22-latkę. Całą sytuację widzieli funkcjonariusze z prewencji, którzy przejeżdżali w pobliżu. Natychmiast podjeli interwencję. W związku z kradzieżą mundurowi nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 500 złotych. Drugi mandat w tej samej wysokości policjanci nałożyli na kobietę w związku z naruszeniem zakazu przemieszczania się.

Źródło: KWP Poznań, Anna Jaworska-Wojnicz/PG