Kalisz – Poranek w piątek 13-go pod znakiem wypadków i kolizji drogowych! 5 osób trafiło do szpitala!

Dzisiejsze poranne opady śniegu oraz lokalne przygruntowe przymrozki utrudniają kierowcom jazdę na terenie naszego powiatu. Dlatego apelujmy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności. Tylko dzisiejszego poranka na terenie powiatu kaliskiego doszło do czterech poważnych zdarzeń drogowych. W wyniku jednego z nich, aż pięć osób trafiło do kaliskiego szpitala.

 fot1c85

Nie wszyscy mają świadomość, że pomimo dodatnich temperatur w ciągu dnia, nocne przymrozki powodują, że nawierzchnia staje się śliska. W takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie i jazda po łuku drogi mogą być bardzo niebezpieczne, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Tylko dziś w godzinach porannych, w wyniku pogorszenia się warunków atmosferycznych na terenie powiatu doszło do czterech poważnych zdarzeń drogowych. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w miejscowości Łaszków, około godziny 6:30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierowca samochodu marki VW T-5 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 23-letni kierowca volkswagena oraz jeden z czwórki pasażerów podróżujących autem. Policjanci będą dokładnie wyjaśniać okoliczności i przebieg całego zdarzenia zdarzenia.

Do pozostałych zdarzeń doszło również na terenie powiatu kaliskiego.

W miejscowości Florentyna 49-letnia kierująca pojazdem marki Honda straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń.

Na ulicy Kaliskiej, w miejscowości Opatówek kierujący BMW 53-letni mieszkaniec Sieradza uderzył w bramę jednej z posesji. Siła uderzenia była tak duża, że auto obróciło się i tyłem uderzyło w jedno z przęseł tego samego ogrodzenia.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło również przed godziną 9:00 na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Brzeziny. Kierująca vw pasatem 34-letnia kobieta, nie zdołała wyhamować przed skrzyżowaniem i zderzyła się z pojazdem ciężarowym jadącym drogą wojewódzką nr 449. W wyniku zderzenia auto osobowe wpadło do rowu. Na szczęście ani kierująca pojazdem, ani podróżujące nim 5 letnie dziecko nie doznali poważniejszych obrażeń. Źródło: KMP Kalisz