Kalisz – Potrącenie na przejściu dla pieszych! Przez ulicę przechodził 53-letni mężczyzna z dziećmi w wieku 7 i 4 lat

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. Tym razem prawo jazdy stracił 67-latek, który wczoraj wjechał na przejście dla pieszych, przez które przechodził mężczyzna z dwójką wnuków. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

 Do zdarzenia doszło wieczorem około godziny 18:00 na pasach przejścia na ulicy Sarbinowskiej w Kaliszu. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują na to, że 67-letni kierowca osobowego renault, jadąc od kierunku ulicy Górnośląskiej w kierunku Alei Wojska Polskiego nie zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Kaliszanin wjechał na pasy, w momencie, gdy znajdowali się na nich piesi – 53-letni mężczyzna oraz dwoje dzieci w wieku 7 i 4 lat. Na szczęście nie doznali oni poważniejszych obrażeń w związku ze zdarzeniem. Decyzją lekarzy 7-latek pozostał w kaliskim szpitalu na obserwacji.

Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Dokument ten wraz z wnioskiem o ukaranie i orzeczenie środka karnego zostanie wkrótce przesłany do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Apelujemy do kierowców, aby w rejonach przejść dla pieszych, zachowali szczególną ostrożność. Pojawienie się pieszego na pasach, nie powinno być zaskoczeniem dla kierującego. Ponadto kierowca powinien pamiętać, że śliska nawierzchnia drogi uniemożliwi mu skuteczne zatrzymanie pojazdu przed pieszym, a gdy dodatkowo prędkość jazdy będzie niedostosowana do panujących warunków atmosferycznych, zdecydowanie wydłuży to drogę hamowania samochodu.

Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Pamiętajmy, że nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem – nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.

Źródło: KMP Kalisz