Kalisz – Próbowali ukraść części z BMW

Niebywałą lekkomyślnością wykazali się złodzieje, którzy próbowali ukraść podzespoły z pojazdu marki BMW. Przestępczy kwartet został zatrzymany przez policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego na gorącym uczynku w „środku dnia”. Za kradzież, zatrzymanym grozi kara 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 marca br. około godz. 15:00. Policjanci patrolujący rejon osiedla Widok zauważyli czterech mężczyzn, którzy wykręcali elementy z zaparkowanego tam pojazdu marki BMW. Funkcjonariusze postanowili bliżej „przyjrzeć się” sprawie. Okazało się, że na tylnym siedzeniu pojazdu znajdują się wymontowane z auta podzespoły – reflektor, akumulator, chłodnica oraz emblemat z maski pojazdu. Młodzi mężczyźni zostali wylegitymowani. Okazało się, że to kaliszanie w wieku od 16 do 22 lat. W takcie rozmowy próbowali przekonać policjantów, że właściciel pojazdu pozwolił im zdemontować auto. To tłumaczenie nie przekonało funkcjonariuszy. Jak się okazało, słusznie. Powiadomiony o zdarzeniu właściciel BMW, zaprzeczył wszystkiemu i złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Przestępczy kwartet usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży. Jeden z zatrzymanych to nieletni, dlatego materiały tej sprawy trafią również do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kaliszu.

Źródło: KMP Kalisz – Anna Jaworska-Wojnicz