Kalisz – Seicento stało na parkingu przez parę godzin z włączonym silnikiem! Policjanci odnaleźli 70-letniego właściciela oraz kontrabandę w bagażniku autka!

Nietypowo zakończyła się interwencja przeprowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy. Funkcjonariusze mieli odszukać właściciela pojazdu, który z włączonym silnikiem stał na jednym z osiedlowych parkingów. W trakcie interwencji okazało się, że w aucie znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właściciel nielegalnych towarów usłyszał zarzuty.

315-154781

W niedzielę 5 lutegoa bieżącego roku, policjanci z drogówki zostali skierowani na jeden z parkingów przy ulicy Hanki Sawickiej w Kaliszu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że fiat seicento zaparkowanych w tym rejonie ma od kilku godzin włączony silnik.

Policjanci po przybyciu na miejsce szybko zlokalizowali pojazd. Okazało się, że właściciel auta zapomniał nie tylko o wyłączeniu silnika, ale również o przewożonym bagażu. W aucie policjanci odnaleźli blisko 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielem nielegalnych towarów okazał się 70-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

315-154779

Kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu. O całym zdarzeniu powiadomiono funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie.

Następnego dnia 70-latek usłyszał zarzut z Kodeksu karno-skarbowego. Odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 25 tys. złotych. Grozi mu kara 3 lat więzienia, a także wysoka grzywna