Kalisz / Środa Wlkp. – Policjanci odzyskali ciężarówki za 700 tys. zł

Kaliscy policjanci odzyskali dwa pojazdy ciężarowe najprawdopodobniej skradzione na terenie powiatu sieradzkiego. Było to możliwe dzięki reakcji mieszkańców, którzy zadzwonili na numer alarmowy 997 i poinformowali dyżurnego o porzuconych ciężarówkach.

20160315_104749W poniedziałek (14 marca br) w godzinach porannych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Pamięcin na terenie gminy Blizanów, znajduje się porzucony pojazd ciężarowy wraz z naczepą. Na miejsce zostali skierowani policjanci kaliskiej drogówki. Już wstępne oględziny MAN-a nasunęły policjantom przypuszczenia, że pojazd może pochodzić z przestępstwa. Na tablice rejestracyjne ciągnika siodłowego oraz naczepy nałożone były tablice z nieistniejącymi numerami. Wewnątrz naczepy znajdowały się materiały budowlane. Mundurowi zabezpieczony na policyjnym parkingu depozytowym pojazd poddali skrupulatnym oględzinom ujawniając i zabezpieczając ślady.

Tego samego dnia o godzinie 21:30 do kaliskich funkcjonariuszy dotarła kolejna informacja o pozostawionym na terenie powiatu kaliskiego pojeździe ciężarowym. Naczepa wraz z ciągnikiem siodłowym znajdowała się w miejscowości Janków. Po sprawdzeniu VIN-u ciężarowego MANA oraz przyczepy okazało się, że numery te nie odpowiadają tablicom rejestracyjnym umieszczonym na pojazdach. Auto również trafiło na parking depozytowy kaliskiej komendy.

Informacje o ujawnionych na naszym terenie pojazdach natychmiast przekazano do Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, gdzie znajduje się firma, na którą zarejestrowane były oba pojazdy. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa w Sieradzu, do której wkrótce trafią zgromadzone przez policjantów materiały.

Wartość odzyskanych pojazdów i towarów oszacowano kwotę 700 tys. złotych.

Źródło: KMP Kalisz – Anna Jaworska-Wojnicz