Kalisz – Ukradł UFO i 5 helikopterów! Grozi mu do 5 lat za kratkami

Pięć helikopterów oraz „ufo”, to łupy 21-letniego kaliszanina zatrzymanego przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna okradł sklep z zabawkami. Kilka dni później usłyszał zarzut kradzieży. Jak ustalili policjanci to nie jedyne przestępstwo na jego koncie.

1 października br., kaliscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników jednej z placówek handlowych o kradzieży zabawek. Sprawca dokładnie wybierał interesujące go towary. Ostatecznie ze sklepowych półek zniknęło pięć zdalnie sterowanych helikopterów oraz latający spodek (ufo). Pracownicy sklepu oszacowali straty na kwotę ponad tysiąca złotych.

W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono materiał dowodowy i przesłuchano świadków. Istotne w wytypowaniu sprawcy przestępstwa okazało nagranie z monitoringu, który zarejestrował sylwetkę mężczyzny. Po raz kolejny funkcjonariusze operacyjni wykazali się bardzo dobrym rozpoznaniem środowiska przestępczego, co pozwoliło na szybkie wytypowanie sprawcy przestępstwa.

Ostatecznie 21-latek został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu. Usłyszał już zarzut kradzieży. Już wkrótce materiały sprawy zostaną skierowane do Sądu, który zadecyduje o dalszym losie młodego mężczyzny. Zgodnie z Kodeksem Karnym, przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci Wydziału Kryminalnego to nie jedyny przypadek łamania prawa przez kaliszanina. 21-latek jest podejrzewany, o dokonanie we wrześniu br. kradzieży z włamaniem. W tym przypadku jego łupem padł telewizor.

Źródło: KMP Kalisz