Kalisz – Ukradł, uszkodził koparkę i zadzwonił na Policję, że ukradli koparkę!

kop20160329_113120Policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali 22-latka. Z terenu budowy zbiornika wodnego mężczyzna ukradł koparko-ładowarkę. Mężczyzna w trakcie kradzieży uszkodził pojazd, co uniemożliwiło kontynuowanie jazdy. Następnie zadzwonił do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i poinformował o kradzieży. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 28 marca br. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odebrał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży koparko-ładowarki z terenu budowy  zbiornika wodnego w gminie Mycielin. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie. Okazało się, że mężczyzna, który powiadomił dyżurnego o kradzieży – sam jej dokonał.

Młody mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, ukradł maszynę budowlaną należącą do jego rodziny. W trakcie przejazdu pojazdem zgubił łyżkę koparko-ładowarki. Postanowił wrócić po zgubę, lecz próba jej zaczepienia zakończyła się uszkodzeniem pojazdu. Uniemożliwiło to także mężczyźnie dalszą jazdę. Wówczas 22-latek powiadomił rodzinę oraz policje o tym, iż ujawnił próbę kradzieży koparki.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży koparko-ładowarki. Za swoje czyny sprawca stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Kalisz- Witold Woźniak