Kalisz – Uwaga na oszustów ze „złotymi monetami” !!!

Po raz kolejny na terenie naszego miasta uaktywnili się oszuści, którzy oferują do sprzedaży „rzekomo” złote monety. Na szczęście, nikt nie dał się oszukać.

W środę.31 sierpnia br. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał informację o dwóch mężczyznach, którzy w rejonie jednego z banków znajdujących się na terenie Kalisza oferują do sprzedaży złote monety. Pewnym optymizmem napawa fakt, że kaliszanie doskonale poradzili sobie z oszustami nie dając im szansy na bezprawne działanie.

Pamiętajmy, że oszuści często działają w grupach. Prócz osoby, która poleca okazyjny produkt, pojawia się także ktoś, kto uprawdopodabnia jego jakość, legalność i prawdziwość transakcji. Zwykle oszuści obserwują swą przyszłą ofiarę i wybierają ludzi, którzy mogą mieć przy sobie pieniądze. Głównie szukają osób, które właśnie znajdują się przy bankach, parkingach hipermarketów, ale także polecają się jako domokrążcy. Pamiętajmy, że ofiara to zazwyczaj pojedyncza osoba, której trudniej jest zweryfikować prawdziwość oferty, a także nie ma przy niej osób, które mogłyby odwieść od zakupu. Aby nie stać się ofiarą oszusta, należy pamiętać, że tzw. „szybkie transakcje”, to zazwyczaj szybka strata pieniędzy.

Źródło: KMP w Kaliszu