Kalisz – Wątpliwy koneser kina. Kradł płyty z filmami

Nie chęć obejrzenia popularnych produkcji filmowych, lecz pobudki materialne kierowały postępowaniem 21-latka, który okradł jedną z kaliskich księgarni Młody mężczyzna ukradł płyty blu-ray z filmami. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży łupów przeznaczał na własne potrzeby. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

W maju br. kaliscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników jednej z księgarni o kradzieży płyt blu-ray z filmami. Sprawca wybrał nowe tytuły, głównie znane filmy. Nie pogardził również płytą z treningiem personalnym jednej, ze znanych polskich trenerek. Pracownicy księgarni oszacowali straty na kwotę blisko 500 złotych.

W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono materiał dowodowy. Istotne w wytypowaniu sprawcy przestępstwa okazało nagranie z monitoringu, który zarejestrował sylwetkę mężczyzny. Odnalezienie i zatrzymanie podejrzanego nie było jednak łatwe. Mężczyzna nie mający stałego miejsca pobytu i ukrywał się przed organami ścigania. Pracujący nad sprawą policjanci prowadzili czynności operacyjne, jednocześnie sprawdzali miejsca, gdzie mógł przebywać 21-latek. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany 9 lipca br., na terenie miasta.

Jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzut kradzieży i został przesłuchany. Przyznał się do winy. Już wkrótce materiały tej sprawy zostaną skierowane do Sądu, który zadecyduje o dalszym losie młodego mężczyzny.

Jak ustalili policjanci, 21-latek skradzione płyty z filmami sprzedał przypadkowym osobom. Uzyskane w ten sposób pieniądze miał przeznaczyć na własne potrzeby.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski