Kalisz – Wieczorne dachowanie BMW – 3 osoby w szpitalu!

 3 października 2016r. około godz. 19.08 w Godzieszach Małych na ul. Zadowickiej samochód BMW wpadł w poślizg i dachując zniszczył słup z siecią elektryczną oraz kilkanaście metrów metalowego ogrodzenia.

W pojeździe, który koziołkując pokonał odległość około 80m. znajdowały się trzy osoby. Mimo drastycznie wyglądającego wypadku osoby poszkodowane opuściły pojazd o własnych siłach.

800x600mAUTOcWHITEa

Strażacy, którzy przybyli na miejsce akcji jednocześnie z zespołem pogotowia, zabezpieczyli miejsce wypadku poprzez zamknięcie ruchu pojazdów, oświetlenie terenu akcji i odłączyli akumulator w zniszczonym pojeździe. Dużym zagrożeniem były również zerwane linie energetyczne, które leżały na jezdni. Strażacy za pomocą detektora sprawdzili czy nie występuje napięcie elektryczne w obrębie miejsca działań.

800x600mAUTOcWHITEb

Kierowca samochodu oraz dwie pasażerki zostały zabrane do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Po zakończonej pracy zespołu policjantów, strażacy za pomocą wyciągarki samochodowej postawili pojazd na jezdni oraz usunęli pozostałości z jezdni.

W działaniach brał udział zastęp z JRG nr 2 w Kaliszu oraz dwa zastępy OSP Godziesze Wielkie: razem 12 strażaków.

Źródło: PSP Kalisz, Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Radosław Marek