Kalisz – Włamywał się do aut i kradł z nich m.in radia i telefony! Wpadł „na gorącym” dzięki czujności mieszkańca. Grozi mu do 10 lat za kratkami

31-letni mężczyzna włamał się do pojazdu zaparkowanego zaparkowanego przy ul. Chopina w Kaliszu. Dzięki informacji od mieszkańca miasta funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku. To kolejny przykład obywatelskiej postawy, dzięki której zatrzymano sprawcę przestępstwa.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z parkingów niestrzeżonych przy ul. Chopina najprawdopodobniej włamano się do zaparkowanego pojazdu. Osoba, która miała włamać się do auta przebywała jeszcze na terenie parkingu. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Policjanci bez trudu namierzyli pojazd, który miał uszkodzony zamek w drzwiach. Okazało się, że to osobowy Hyundai. Na miejscu zatrzymano 31-letniego mężczyznę, który włamał się do auta i ukradł m.in. radioodtwarzacz, pendrive oraz telefon komórkowy. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do Państwa, aby informować oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu o niepokojących spostrzeżeniach czy podejrzanych osobach kręcących się w okolicy. Tego typu informacje można przekazywać, nawet anonimowo pod numery telefonów 997 lub 112.

Najlepszą ochroną przed złodziejem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka! Pamiętajmy, że każda przekazana informacja może przyczynić się do zatrzymania sprawcy przestępstwa.