Kalisz – Złodzieje weszli do mieszkania przez okno. Zostali zatrzymani „na gorącym”!

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść telewizor oraz sprzęt elektroniczny z mieszkania znajdującego się w centrum miasta. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 33 i 41 lat.

W czwartek 12 maja w godzinach popołudniowych dyżurny kaliskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyznach wchodzących przez okno do mieszkania znajdującego się parterze jednej z kaliskich kamienic. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego kaliskiej jednostki, którzy na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn wynoszących z mieszkania telewizor oraz sprzęt elektroniczny.

Sprawcy wykorzystali fakt uchylonego okna w mieszkaniu, które znajdowało się na parterze i weszli do środka. Następnie już przez drzwi usiłowali wynieść z mieszkania sprzęt elektroniczny. Wartość przedmiotów, które usiłowali ukraść mężczyźni została oszacowana na kwotę niespełna 900 zł. Policjanci odzyskali sprzęt elektroniczny, który wrócił do rąk prawowitego właściciela.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. W dniu dzisiejszym usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im kara do roku pozbawienia wolności. O dalszym  ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Kalisz