Kalisz/Pleszew – Kurier hazardzista po przegraniu pieniądzy z zainkasowanych pobrań, sprzedał towar z paczek!

Pleszewscy policjanci zatrzymali 23-letniego kuriera z Kalisza, który pieniądze otrzymane za dostarczone przesyłki przegrał na automatach. Przywłaszczył też część przewożonych paczek. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.
23 września br. ok. godz. 16.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło telefoniczne zgłoszenie, że w Kościelnej Wsi na leśnej drodze został porzucony dostawczy samochód. Na miejscu policjanci znaleźli uszkodzone auto, które stało na uboczu. We wnętrzu znajdowały się paczki. Część z nich była otwarta. Pleszewscy policjanci ustalili właściciela busa, należącego do jednej z firm transportowych, świadczących usługi dla firmy kurierskiej. Szef firmy poinformował mundurowych, że samochód rano wyjechał z Ostrzeszowa, a kierowcą auta był 23-letni pracownik z Kalisza, którego zatrudnił niespełna dwa tygodnie temu.
bus int
Pleszewscy policjanci o zdarzeniu poinformowali kaliskich funkcjonariuszy, a następnie wspólnie z nimi udali się do miejsca zamieszkania 23-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pleszewskiej komendy.
Okazało się, że w godzinach rannych rozwiózł on kilka paczek klientom, a pieniądze, które otrzymał przeznaczył na grę na automatach. Pieniądze przegrał, więc postanowił otworzyć paczki i poszukać wartościowych rzeczy, które mógłby sprzedać. Nawigację sprzedał w lombardzie, a iPhone’a przypadkowej osobie. Gotówkę, którą otrzymał z ich sprzedaży po raz kolejny przegrał.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w sobotę usłyszał zarzut przywłaszczenia przedmiotów o łącznej wartości 2 tys. złotych.
23-latkowi został przedstawiony też zarzut kradzieży. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kradł on sprzęt elektroniczny w marketach na terenie Kalisza. Łącznie ukradł towar o wartości 2600 złotych. Tych czynów dopuścił się w okresie dwóch ostatnich miesięcy.
Ponadto zarzuty usłyszała też 24-letnia mieszkanka Kalisza, która pomagała kurierowi w zbyciu towarów, a także 27-letni kaliszanin, który sprzedał kurierowi kradziony telefon.
Nieuczciwy kurier przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.
Źródło: KPP Pleszew