Kampania społeczna „Zapinaj Pasy w Taksówce” nabiera na sile. Kolejne osoby publiczne w tym Maja Rutkowski włączają się do akcji!

Po długiej rekonwalescencji i uporaniem się z traumą psychiczną, postanowił stworzyć akcję społeczną #zapinaj pasy w taksówkę, która ma na celu pomaganie ofiarom wypadków komunikacyjnych. Akcję Pana Janusza wsparli między innymi Maja Rutkowski, Martyna Wojciechowska, Kayah, Kuba Badach, Doda, Sonia Bohosiewicz, Grażyna Torbicka, Mateusz Damięcki i wielu innych artystów i osób publicznych.

Akcja ma na celu uświadamianie o konieczności zapinania pasów … nie tylko w taksówce, ale również w czasie każdej innej podróży samochodem.
Dlaczego jest dla mnie ważna??
– Jestem osobą, która zawsze identyfikuje się z bólem drugiego człowieka, przeżywam bardzo cierpienie innych. Poza tym, ale i przede wszystkim jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci i ważne jest dla mnie by zawsze podróżowały bezpiecznie. Edukacja bezpieczeństwa przejazdu i stosowanie się do zasad, może uratować życie – przekazuje Maja Rutkowski.
Zapięcie pasów bezpieczeństwa, przez podróżujących pojazdem w razie zderzenia drogowego, uratuje życie i zdrowie. W momencie zderzenia przy prędkości 50 km/h masa ciała człowieka niezapiętego pasem bezpieczeństwa wzrasta aż 40-krotnie!!! Zapięte pasy w 99% ratują życie!

1583826819_d09bf41544a3365a46c9077ebb5e35c3

Zapinanie pasów powinno być odruchem bezwarunkowym, również na tylnych siedzeniach! Chrońmy siebie i pasażerów, których przewozimy, zadbajmy by każdy miał zapięte pasy bezpieczeństwa by uniknąć tragedii.

#zapinajpasywtaksówce wspieramy ideę bezpieczeństwa przejazdu i pomagamy w wielu akcjach charytatywnych, które organizują – dodaje Maja Rutkowski