Karambol w Sękowie! Zderzyło się 6 aut, w tym 2 ciężarówki

W niedzielę 27 listopada o godz. 19.57 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie za pośrednictwem CPR Poznań, które informowało o kolizji drogowej sześciu samochodów (w tym dwóch ciężarowych) oraz wycieku płynów eksploatacyjnych w miejscowości Sękowo na drodze krajowej nr 92.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Duszniki, jeden zastęp OSP Podrzewie oraz powiadomiono Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe, jeden samochód typu bus oraz dwa samochody ciężarowe, które zderzyły się ze sobą.

Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy i znajdowali się w pobliżu. Droga krajowa K92 była nieprzejezdna w obu kierunkach.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z elementów po kolizji.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze K92 został wstrzymany, Policja wyznaczyła objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.

Jedna osoba poszkodowana (kobieta w ciąży) została przewieziona do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, ZRM oraz Pomoc Drogowa.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja. Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka/Zdjęcia: OSP Duszniki

Czytaj także…