Kaszczor – UWAGA !!! Poszukiwani sprawcy włamania do bankomatu

Kaszczor – UWAGA !!! Poszukiwani sprawcy włamania do bankomatu

Dziś w nocy nieznani sprawcy włamali się do bankomatu w Kaszczorze. Jak ustalono przestępcy doprowadzili do eksplozji ściany budynku w którym posadowiony był bankomat, a następnie ukradli znajdującą się w nim gotówkę. W wyniku działania sprawców nikt nie został ranny pomimo tego, że nad punktem kasowym, w którym doszło do wybuchu mieszkała sześcioosobowa rodzina. Policjanci poszukują sprawców, którym grozi do 10 lat więzienia … 

25.08.2016r. o godz. 02:15 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o wybuchu, do którego doszło w Kaszczorze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że eksplozja miała miejsce w budynku Punktu Kasowego banku przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Ustalili też, że do zdarzenia doszło w wyniku działania nieznanych sprawców, których celem było włamanie do znajdującego się tam bankomatu.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Ewakuowano również zamieszkującą na piętrze budynku sześcioosobową rodzinę, której szczęśliwie nic się nie stało. Od wczesnych godzin rannych w prowadzonych działaniach uczestniczyli strażacy i policjanci. Na miejscu zdarzenia pojawili się  również inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy po sprawdzeniu budynku zezwolili na prowadzenie dalszych czynności w jego wnętrzu po zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń.

Policjanci wspierani przez swych kolegów z KWP w Poznaniu przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca wybuchu. Zabezpieczono ślady mogące przyczynić się do identyfikacji sprawców, a równolegle przesłuchiwano osoby mogące mieć wiedzę na temat zdarzenia. Mundurowi sprawdzili też miejsca, a których funkcjonował monitoring.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie skontaktowali się telefonicznie z ewakuowaną rodziną. Jak ustalono, na czas prowadzonych działań znaleźli oni schronienie u rodziców.

W chwili obecnej trwają czynności, których celem jest ustalenie sprawców włamania. Grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Autor: Wojciech Adamczyk/ wolsztyn.policja.gov.pl