Kępno – 40-latka wyłudziła z banków ćwierć miliona złotych!

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie przedstawili zarzuty 40-letniej kobiecie, która wyłudziła z banków pieniądze na kwotę niemal ćwierć miliona złotych!

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w trakcie wykonywania czynności służbowych uzyskali informacje na temat oszustw popełnianych przez mieszkankę gm. Dopiewo wobec banków naszego powiatu.

28 września tego roku postępowanie w tej sprawie zostało zakończone aktem oskarżenia. W kacie znalazły się zarzuty związane z nielegalnymi działaniami kobiety, która na podstawie fałszywych dokumentów wyłudziła z różnych banków kredyty oraz zawarła umowy leasingowe na kwotę 247 tysięcy złotych.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli mienie w wysokości 118 tysięcy złotych dokonując wpisu na hipotece nieruchomości. Odzyskano także blisko 32 tysiące złotych.

W sumie kobiecie udowodniono 4 czyny, które popełniła w okresie marzec – maj 2015 roku. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kępno