Kępno – Policja zlikwidowała jaskinię hazardu

38 automatów do gier o łącznej wartości 350 tys. zł, ponad 200 000 zł w gotówce i trzy samochody o wartości kilkuset tysięcy złotych zabezpieczyli kępińscy policjanci w domach dwóch głównych podejrzanych w sprawie o prowadzenie nielegalnych punktów gier na terenie powiatu kępińskiego. Starannie przygotowywana akcja znalazła swój finał w miniony czwartek, 26 stycznia br.

316-153548

Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Grupy Realizacyjnej KPP w Kępnie przy udziale funkcjonariuszy Urzędu Celnego, w wyniku czynności operacyjnych zakrojonych na szeroką skalę, podjęli działania mające na celu zatrzymanie osób mających związek z organizacją przestępczą na terenie powiatu kępińskiego. Prowadziła ona nielegalne punkty gier hazardowych.

316-153550

Policjanci wkroczyli do mieszkań dwóch mężczyzn w miniony czwartek, 26 stycznia 2017 roku.  W wyniku  przeprowadzonych przeszukań, u głównego podejrzanego (29-latka z powiatu oleśnickiego) zabezpieczono dużą ilość gotówki w łącznej kwocie blisko 200 000 zł, które trzymał w domu. Zabezpieczono ponadto wartościowe zegarki, trzy samochody – z czego jeden o wartości nie mniejszej niż 110 00 zł, a przede wszystkim dowody dokumentujące prowadzenie organizacji nielegalnych punktów gier. Całe  zabezpieczone mienie zostało zatrzymane na poczet przyszłych kar.

316-153549

Drugiego  z podejrzanych zatrzymano tego samego poranka, w jednym z punktów gier. Jest to 52-latek z powiatu kępińskiego.

W trzech prowadzonych na terenie powiatu kępińskiego punktach gier, policjanci zabezpieczyli łącznie 38 automatów o wartości łącznej blisko 350 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że w tych automatach może znajdować się nadal gotówka  – średnio od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w każdym z nich. Sprawdzą to teraz funkcjonariusze Urzędu Celnego wraz ze specjalnie powołanym biegłym. W jednym z punktów gier, policjanci znaleźli ponadto ukryte pieniądze w kwocie 10 000 zł.

Wobec podejrzanych trwają czynności procesowe, prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Kępnie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty uczestnictwa i organizacji nielegalnych punktów gier. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań – w tym również na terenie ościennych powiatów. Źródł0: KPP Pleszew