Kępno – Senior odzyskał pieniądze

odznaka kępno15 marca to bardzo szczególny dzień dla pewnego 86-letniego mieszkańca Kępna. Rok temu padł ofiarą oszustów. Dziś odzyskał całą skradzioną kwotę – 6000 zł.

W czerwcu 2015 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o oszustwie, jakiego dopuściły się dwie nieznane kobiety na jednym z mieszkańców Kępna. Weszły do mieszkania 86-latka i pod pozorem usług rehabilitacyjnych oraz propozycji pomocy z opieki społecznej, okradły mężczyznę z posiadanych przez niego oszczędności. Samotny senior stracił wówczas 6000 zł.

Sprawa oszustw senioralnych jest priorytetem dla kępińskich funkcjonariuszy. W minionych miesiącach starali się zrobić wszystko, aby odzyskać skradzione pieniądze. W tym celu nawiązali współpracę z wieloma jednostkami w całej Polsce, wymieniając informację i doświadczenia dotyczące oszustw seniorów. Jedna ze spraw była łudząco podobna do przestępstwa dokonanego w Kępnie. Aby potwierdzić przypuszczenia mundurowi skontaktowali się z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu. Tam okazało się, że na zarzuty oczekują dwie kobiety zatrzymane podczas próby wyłudzenia pieniędzy. Były to te same oszustki, które okradły kępnianina. Usłyszały więc zarzuty w tej sprawie. Jednym z warunków zakończenia postępowania było zwrócenie pieniędzy osobom pokrzywdzonym. Kępińscy mundurowi doprowadzili do szczęśliwego finału. Właśnie 15 marca br. kępiński senior odzyskał wszystkie swoje oszczędności.

Oszustwa senioralne są na terenie Kępna traktowane w sposób szczególny. Już od początku 2014 roku policjanci pomagają osobom w tzw. złotym wieku rozpoznać czyhające zagrożenie i odpowiednio reagować na próby oszustwa. W akcję pomocy seniorom włączyły się samorządy, powiat kępiński, a także lokalne media, dla których komunikaty dla osób starszych są istotnym punktem programu. To seniorzy, w chwilach zagrożenia, dzwonią z prośba o pomoc i poradę. Dzięki temu funkcjonariusze z Kępna na bieżąco otrzymują informacje na temat ewentualnych prób oszustw i mogą odpowiednio reagować.

Źródło: KPP Kępno – Oficer prasowy