Kępno – SKANDAL: Na przerwie uczniowie klasy 6 znęcali się nad 5-klasistą! Był duszony i rzucony na posadzkę!

O krok od tragedii: Uczniowie klasy szóstej jednej z kępińskich szkół popychali, przezywali i ośmieszali kolegę. W wyniku uderzenia o posadzkę ich młodsza o rok ofiara trafiła do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu

Dwaj uczniowie klasy szóstej jednej z kępińskich szkół od września tego roku gnębili, ośmieszali i przezywali swego o rok młodszego kolegę. Wszystko z powodu ładnego głosu, talentu muzycznego i uczestniczenia w szkolnych akademiach. Gdy kolega nie reagował, postanowili przejść do działań fizycznych.

04 stycznia br w godzinach popołudniowych, po jednej z lekcji obaj szóstoklasiści podeszli do 11 latka, ucznia klasy V. jeden z nich chwycił go za szyję i rzucił na posadzkę. Drugi zachęcał słownie. W wyniku upadku 11-latek doznał wstrząśnienia mózgu. Konieczne było wezwanie Karetki Pogotowia ratunkowego. Chłopiec trafił na Oddział Dziecięcy szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Obaj sprawcy są bardzo młodzi, nie mają jeszcze ukończonych 13 lat. Nie mniej sprawa i tak zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Kępnie. Obecnie policjanci prowadzą rozpytania i ustalenia w tej sprawie.

Źródło: KPP Kępno