Kępno – Traktorzysta z trzema promilami!

Policjanci Posterunku Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowce traktora. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tymi pojazdami.Ponadto był także nietrzeźwy, że nie utrzymał panowania nad pojazdem i wpadł do rowu.

12 maja br.  przed godziną 20.00 oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w okolicach Stogniewic. Traktor wypadł z drogi w okolicach skrzyżowania Stogniewice – Dworzyszcze i znajduje się w rowie. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia zastali tam 33-latka z gm. Rychtal., który był kierowcą pojazdu.Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Badania potwierdziły, że ma w wydychanym powietrzu 3,2 promila alkoholu. W tym stanie usiłował kierować traktorem. Na miejsce zdarzenia wezwano także karetkę pogotowia, aby zbadać, czy 33-latek nie doznał obrażeń ciała.

Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania ciągnikiem, w ogóle nie posiada uprawnień na te kategorię, a także sam pojazd nie jest objęty ubezpieczeniem OC.Teraz lekkomyślnego kierowcę czeka postępowanie karne za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, kara pozbawienia wolności oraz kilka tysięcy złotych obligatoryjnej nawiązki za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mężczyzna odpowie za liczne wykroczenia, których się dopuścił na drodze publicznej, w tym m.in. kierowanie bez uprawnień oraz nie posiadanie przy sobie odpowiednich dokumentów wymaganych przepisami – tutaj również będzie czekała go wysoka grzywna. Na koniec zapłaci również karę w Funduszu Gwarancyjnym, do którego trafia materiały o braku odpowiedniego ubezpieczenia  OC.

Źródło: KPP Kępno