Kierowcy bez licencji jeżdżący dla Ubera lub Bolta nadal na celowniku ITD i Policji! Kolejne zatrzymanie w Poznaniu

Kolejne wspólne działanie poznańskiej Inspekcji Transportu Drogowego z funkcjonariuszami policji przeciw nielegalnym przewozom osób dało znów efekt w postaci skontrolowania kierowcy, który oprócz prawa jazdy, nie posiadał żadnych wymaganych przy przewozie osób dokumentów.

18 października około godziny dwudziestej przy Dworcu PKP inspektorzy transportu drogowego z Poznania przejęli od miejscowej policji sprawę przewozu pasażera z wykorzystaniem jednej z mobilnych aplikacji. Kierowca toyoty został poproszony o okazanie licencji na wykonywanie przewozów drogowych taksówką, wypisu z zezwolenia na wykonywanie przewozów drogowych osób, wypisu z licencji na wykonywanie krajowych lub międzynarodowych zarobkowych przewozów drogowych osób oraz wypisu z licencji na wykonywanie przewozów okazjonalnych.

20191022_01

Niestety nie posiadał w pojeździe żadnego z tych dokumentów. Miał jedynie prawo jazdy i dowód osobisty. Do kontroli nie okazał też orzeczenia lekarskiego ani psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Jak wyjaśnił nie przeszedł tych wymaganych badań. Mimo zapewnień przedsiębiorcy nie posiadał w pojeździe wymaganej licencji na przewóz osób.

Inspektorzy przesłuchali kierowcę w charakterze świadka i ustalili, że wykonywał przewóz okazjonalny samochodem osobowym na rzecz przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą. Przewóz odbywał się bez zawartej umowy w formie pisemnej w lokalu przedsiębiorstwa odnośnie do przewozu zarobkowego. Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne.