KKS LECH POZNAŃ – Nielsen na testach medycznych

lech-poznan-1-294x300Lasse Nielsen we wtorek przechodzi testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli zakończą się one pomyślnie to w środę przed południem podpisze kontrakt obowiązujący do czerwca 2019 roku.29-letni piłkarz jest środkowym obrońcą, a przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Odense. W jego barwach Duńczyk wystąpił w 53 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. W przeszłości w barwach Aalborg Nielsen świętował zdobycie mistrzostwa i Pucharu Danii.

– Wiem, że w Poznaniu jest duża presja i wielu kibiców, a to dla mnie bardzo ważne. Stadion widziałem już dwa tygodnie temu podczas wizyty w klubie i zrobił na mnie duże wrażenie. Nie mogę się doczekać gry tutaj. Pierwszy raz będę grał poza ojczyzną. Nowy kraj, nowa kultura. Jestem podekscytowany tą możliwością – mówi Nielsen.

Jeśli 29-latek podpisze kontrakt z Lechem będzie drugim Duńczykiem w kadrze Kolejorza. W styczniu umowę z Lechem podpisał Nicki Bille – Rozmawiałem z nim przed przyjazdem tutaj. Powiedział mi, że to najlepszy klub, w którym grał. To o czymś świadczy, bo Nicki zagrał już w wielu klubach. Duże wrażenie zrobiło na nim miasto i atmosfera w czasie meczów – podkreśla obrońca.

Nielsen jest środkowym obrońcą. – Jaki jest mój styl gry? W poprzednim sezonie w trakcie meczu straciłem trzy zęby. To chyba najlepiej pokazuje mój styl gry. Lubię grać twardo. Moim zadaniem jest gra w obronie, ale potrafię też dać coś drużynie w ataku. W swojej karierze strzeliłem kilka bramek głową po rzucie rożnym – mówi Duńczyk.

źródło: Lech Poznań / fot. Przemysław Szyszka