Kolejna samochodowa dziupla została zlikwidowana! Łącznie zatrzymano 9 osób z Poznania i Piły!

Pilscy kryminalni zlikwidowali „dziuplę samochodową”. Funkcjonariusze odzyskali dwa częściowo rozmontowane pojazdy o łącznej wartości około 100 tys. zł skradzione na terenie Niemiec oraz akcesoria samochodowe. W sprawie aresztowano cztery osoby, a jedną objęto dozorem policyjnym. Podejrzani usłyszeli zarzut paserstwa.

308-159667

14 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile w hangarach na terenie pilskiego lotniska ujawnili i zabezpieczyli częściowo rozmontowane samochody marki Citroen C3 oraz Ford Kuga o łącznej wartości około 100 tys. zł. Oba pojazdy zostały skradzione w tym roku na terenie Niemiec. Ponadto policjanci znaleźli liczne akcesoria samochodowe, które zostały zabezpieczone do dalszych badań indentyfikacyjnych.
308-159668

W okresie od 14 do 16 marca br. do sprawy zatrzymano dziewięć osób. Czterech mężczyzn w wieku od 21 do 37 lat, po wniosku pilskich śledczych i prokuratora, decyzją sądu zostało aresztowanych. Usłyszeli oni zarzut paserstwa polegającego na pomocy w zbyciu pojazdów uzyskanych za pomocą czynu zabronionego, tj. kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat więzienia. Kolejny zatrzymany do sprawy usłyszał zarzut posiadania niewielkiej ilości marihuany. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Niewykluczone, że w przyszłości usłyszy kolejne zarzuty.

Podejrzani to mieszkańcy Poznania i Piły. Byli już w przeszłości karani za przestępstwa kryminalne, odbywali też kary pozbawienia wolności.